Yeni Moda; Gerdek Fotoğrafçılığı

Gerdek Fotoğrafçılığı- Cesur sahneler

Yeni Moda; Gerdek Fotoğrafçılığı

Fotoğrafçılık? doğa manzaraları, kız kulesi, deniz vs. hayır! Gerdek fotoğrafçılığı abi, başka bir şey bu. Farklı yani böyle normal cep telefonuyla çekilen veya izlediğin bazı filmleri anımsatmasın.

Gerdek fotoğrafçılığı ilk başta ABD’de boy göstermeye başladı. İnsanlar düğün fotoğrafçısının yanında bir de gerdek fotoğrafçısı tutuyorlar. Aklınıza gelebilecek 1001 çeşit espriyi buralarda sıralamadan önce bu işi biraz daha derinlemesine irdelemek gerekiyor. Düğün zamanı geldi çattı heyecanlar dorukta bu heyecanınızı ölümsüzleştirmek için bir metot olarak bakabiliriz. Aklınıza çok çıplaklık gelmesin. Çiftler düğünlerinden sonra bu seferde yatak odalarında bir fotoğraf çekimine katılıyor diyebiliriz. Burada biraz daha cesur sahneler oluşuyor tabi.

Cesur sahneler?

gerdek fotoğrafçılığıGerdek fotoğrafçılığında herkesin rahatlığına ve görüşüne göre farklı çekim metotları uygulanabilir. İlk adım olarak kişinin yatak odanıza girmesine müsaade etmeniz 🙂 Bu ilk adımı yapabilen kişiler devamını da ufak adımlar ile gerçekleştirebilir. Artık araya yastık mı koyarsınız veya yastık olmadan kravatınızı bir kırbaç edasıyla sergileyerek bir sahne oluşturabilirsiniz. Bununla birlikte arzu ederseniz bir jartiyer gözükebilir veya bir topuklu ayakkabıdan destek alabilirsiniz.

Türkiye’de bu şekil bir uygulama ne kadar tutabilir veya hangi kesime ulaşabilir karışır bir durum. Naturel Weddding Photography kurucusu Evren Şumlu bir ilke imza attı. “First Night” adı altında, butik bir otelde gerçekleştirilen çekimlerde, oyuncu Nady Bondar ile aranjör sanatçı Onur Çetin model olarak yer aldı.

Gelin ve damadın düğün gecesi heyecanını kadrajına taşıyan Evren Şumlu, amacının bir akım başlatmak olduğunu ve bu akıma First Night adını verdiğini; böyle bir uygulamanın ülkemizde ilk defa gerçekleştirildiğini belirtti.

Gördüğümüz kadarıyla ingilizce bir isim ile yumuşatılmaya çalışılmış. Fotoğraflarda gördüğünüz gibi yabancılarda olduğu gibi çok cesur olmasalar da yinede bizim için büyük insanlık için ” ne la bu ” denilebilecek bir adım…

Aklınıza gelebilecek esprileri bizimle paylaşabilirsiniz.

Abi biraz da sen çekte biz geçelim 😀

Views:
700
Article Categories:
Aşk · Evlilik

Comments

  • RumuzGoncaGül: Observer Mod ON!

    YumuşakG 22 Ocak 2018 17:52 Cevapla

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir