Sağlığımız İçin Ne Kadar Süre Mastürbasyon Yapmalı?

sağlığımız için ne kadar mastürbasyon yapılmalıdır

Sağlığımız İçin Ne Kadar Süre Mastürbasyon Yapmalı?

Mastürbasyon, kadın veya erkeğin kendi kendini boşaltma veya rahatlatma durumudur. Ancak her şeyin fazlası zarar olduğu gibi mastürbasyon yapmanın da sağlık için pek çok zararı bulunmaktadır. Çok fazla mastürbasyon yapan kişilerde dikkat dağınıklığı, sürekli yorgunluk veya uyku hali, uyuşukluk, karşı cinse karşı isteksizlik gibi durumlar söz konusu olmaktadır. Mastürbasyon yapmanın bu olumsuz etkilerinden korunmak için aşırısından kaçınılmalı ve yeteri kadar yapılmalıdır. Özellikle bekar erkek veya kadınların sıklıkla başvurduğu bu yöntem eğer çok fazla yapılmaz, kararında kalırsa sağlık için bir sakıncası bulunmamaktadır. O zaman mastürbasyon yapmalı mı?

  • Aşırı derecede yapmak dikkat dağınıklığı yapar.
  • Uyku haline neden olur
  • Halsizliğe neden olacaktır
  • İsteksizliğe neden olur ve bu durum erkeği ciddi anlamda psikoloji etkiler.

Sağlığımız İçin Haftada Kaç Kez Mastürbasyon Yapılmalı?

Sağlığımız için hafta da en az 1 veya 2 defa mastürbasyon yapılmalıdır. Bu sınır aşıldığı takdir de ne yazık ki insan vücudu haddinden fazla yorulmaya başlar. Bunun yanı sıra eşine veya panterine karşı gerekli sıcaklığı ve yakınlığı gösteremez. Bunun için eğer kendinizi mastürbasyon yapmak zorunda hissediyorsanız bu sayı haftada 1 veya en fazla 2 kereyi geçmemelidir. Sağlıklı bir yaşam için buna dikkat etmelisiniz. Özellikle de evli olan erkek ve kadınlar daha çok dikkat etmeli ve aşırılıktan kaçınmalıdır. Aksi halde mutsuz ve tatmin olunamayan bir evliliğe doğru gidilmeye başlar. Bu da evlilikleri, birliktelikleri ve ilişkileri olumsuz yönde etkiler.

Sağlığımız İçin Günde Kaç Defa Mastürbasyon Yapılmalı?

Özellikle ergenlik çağında olan gençlerin en çok yaptıkları hatalardan biri de her gün en az 1 defa mastürbasyon yapmaktır. Daha öncede belirttiğimiz gibi her şeyin fazlası zarar olduğu gibi mastürbasyon yapmanın da zararlı vardır. Günde 1 veya 2 kere mastürbasyon yapan erkek ya da kadın bunu kısa bir süre sonra alışkanlık haline getirecektir ki en kötüsü de budur. Alışkanlık haline gelen bu davranış ise sizin ileri ki zamanlardaki partneriniz ile olan ilişkilerinizi ne yazık ki olumsuz yönde etkileyecektir. Bunun için bekar ve ergen bir genç olsanız dahi dozu aşmamalısınız. Mastürbasyon yapma sayısını en fazla haftada 2 veya 3 kez olarak ayarlamalısınız. Bu hem sizin şuan ki sağlığınızı hem de ileri ki dönemlerdeki cinsel ilişki durumunuzu olumsuz yönde etkilemesini önleyecektir. Bunun için bu dozu aşmamaya özen gösteriniz.

Views:
17250
Article Tags:
· ·
Article Categories:
Cinsel Sağlık

Comments

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir