Mastürbasyon Yapmanın Zararları

mastürbasyon yapmanın zararları

Mastürbasyon Yapmanın Zararları

Mastürbasyon kelimesi Latince’den türemiş ve dilimize yerleşmiş olan bir kelimedir. Kadın ve erkeklerin cinsellik anlamında kendi kendini tatmin ettiği bir eylemdir. Mastürbasyon yapmak her ne kadar keyifli, eğlenceli ve tatmin edici gibi gözükse de sağlık ve cinsel yaşam anlamında bazı sıkıntılara ve zararlara yol açabilmektedir. Her şeyin fazlası zarar olduğu gibi mastürbasyon yapmanın da fazlası veya aşırısı zararlıdır. Birtakım olumsuz sonuçlar doğurabilir. Mastürbasyon eğer gereğinden fazla yapılırsa kişide bazı cinsel sorunların başlamasına neden olabilir. Bazı kişilerde mastürbasyon yapmak ise takıntılı hale gelmektedir. İstemsizce ve haddinden fazla yapılan mastürbasyon insan zihnini, bedenini ve duygularını yormaktadır. Eğer sizlerde bu tip bir rahatsızlık içinde iseniz mutlaka alanında uzman olan bir hekime giderek yardım ve destek almalı, bu sorundan kurtulmalısınız.

Mastürbasyon Yapmanın Bilinmeyen Zararları

Gün içinde çok fazla mastürbasyon yapmak fizyolojik olarak birtakım sorunlara neden olmaktadır. Mastürbasyon yapmanın fizyolojik zararları arasından bazıları ise şunlardır;

  • Çok fazla mastürbasyon yapmak erken boşalmalara neden olmaktadır. Bu da sizi hem fiziksel, hem de cinsel anlamda olumsuz etkilemektedir.
  • Kişinin panterine olan saygısı ve arzusu azalmaktadır. Çok fazla mastürbasyon yapan ve bunu alışkanlık haline getiren kişiler partnerine karşı soğuk tavırlar içine girebilir. Bu da ilişkileri olumsuz yönde etkiler.
  • Kişi yapmış olduğu mastürbasyon sonrası utanç duygusu içine kapılabilir. Bu da çeşitli duygusal çöküşlere neden olmaktadır.
  • Çok fazla mastürbasyon yapmak bedensel olarak yorgunluk, halsizlik hissi verir. Uykusuzluk sorunun neden olur.
  • Çok fazla mastürbasyon yapmak genital bölgede bir takım sorunlara, tahrişlere neden olur.

Mastürbasyon Yapmanın Dini Açıdan Zararları

Mastürbasyon hakkında dini görüşler birtakım ayrılıklar içindedir. Bazılarına göre haram, bazılarına göre mekruhtur. Mastürbasyon yapmak bekarken yapıldığında hiçbir zaruri yanı bulunmamaktadır. Evlilikte ise kadın tarafından kocası mastürbasyon ile boşaltılırsa ve erkek kadın ile ile mastürbasyon yapılarak boşaltılırsa bunun bir günahı yoktur. Ancak eğer çiftler ayrı olarak bu işi yapar ev bu netice birbirini ihmal ederse burada bazı dini yönden sıkıntılar mevcuttur. Son dönemlerde uzmanlar erkek ve bayanları bu konuda uyarmaktadırlar. Sık sık mastürbasyon yapmak gerek fiziki açıdan, gerek dini açıdan gerekse de cinsel hayatınıza olumsuz yönleri vardır. Bazen mastürbasyon yapmak ihtiyaç olabiliyor, ancak sık sık bunu tekrarlamak alışkanlığa neden olabilir. Bu alışkanlıkta zaman içinde cinsel sağlığınızı olumsuz etkileyecektir.

 

Views:
2353
Article Categories:
Cinsel Sağlık

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir