İphone’da uygulaması çalışmadı diye 1080 tl aldı

iphone apple

İphone’da uygulaması çalışmadı diye 1080 tl aldı

Apple geçtiğimiz günlerde cihazlarını güncellemeler ile birlikte yavaşlattığını dile getirmişti. Bu halk arasında bir tepkiye neden oldu. Sosyal medya bu haberle çalkalanırken yeni bir durum kafaları karıştırmaya yetti. Antalya‘da bulunan bir vatandaş iphone cihazını 2014 yılında İOS6’dan İOS7 sürümüne geçirdiği telefonun da bir uygulamanın çalışmamasından ve telefonun yavaşlamasından ötürü tüketici hakem heyetine başvurdu. Heyet kişiye 1080  TL ödenmesi kararı verdi.

Apple şirketi güncellemeler ile birlikte gelen yavaşlama sorunlarını kabul ederken, batarya değişimi içinde 50 Dolarlık bir indirim yapacağını belirtmişti. Bizleri kafası ise şu durumda karışmıyor değil. Kendisinden kaynaklı, bilinçli yapılan bir hatadan ötürü bizler neden para ödüyoruz?

Antalya’da yaşayan vatandaşın durumunu biraz daha açmak gerekirse. 2013 yılının yazında iPhone 4 alan Z.Ö. iGO isimli bir navigasyon programını telefonuna kurdu. Program sorunsuz çalışırken Z.Ö.’nün iOS 6 işletim sisteminden iOS 7 işletim sistemine geçmesinin ardından, uygulama çalışırken hata vermeye başladı. Programı 70 TL vererek Apple Store’dan indiren Z.Ö. güncellemenin ardından telefonunun ağır çalışmaya başladı hatta zaman zaman kilidinin bile açılmadığını dile getirdi. Tüketici haklarına başvuran vatandaş 1080 TL geri ödeme aldı.heyet kararı

Views:
618
Article Tags:
· ·
Article Categories:
Gündem

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir