İdeal seks süresi nedir?

ideal seks süresi nedir?

İdeal seks süresi nedir?

Herkes için o çok önemli olan ideal seks süresini açıklayacağımızı düşünebilirsiniz. Fakat ideal seks süresinden önce bilmeniz gereken bir şey varsa o da bu ideal süre ‘ ortalama süre ‘ olarak tanımlanmaktadır. Kimse burada ki süreyi düşünerek seks yapmaya kalkmasın. Daha sonrası için şöyle cevaplar oluşmasın diye uyarıda bulunma gereği hissettim. ” Abi dakika tuttum bu kadar olmadı ”, ” 1 dakika ya, bu kadar kısa olmamalıydı ”.

Her şeyden önce ideal seks için uygun ortam ve zaman olmalıdır. Partnerinizle birbirinize zaman ayırmalı ve bir ahenk içerisinde doyuma ulaşmanız gerekmektedir. İlişkiniz esnasında aklınızın rahat olması partnerinize daha iyi odaklanmanız konusunda size yardımcı olacaktır. Seks öncesi duygusal bir ortam, arzularınızı kamçılayarak daha istekli bir doyuma ulaşmanıza yardımcı olabilir. İdeal seks için birçok noktaya değinebiliriz.

Bunlar;

  • ten uyumu
  • partnerinizle olan uyumunuz
  • ortam
  • zaman

    ideal seksİdeal seks süresi nedir? konusuna dönecek olursak aralıksız devam ettiğiniz sürece ideal seksin süresi 4 – 5 dakika olarak tanımlanıyor. Bu zaman zarfı yalnızca penetrasyon boşalmaya kadar olan zamanı kapsamakla birlikte bu duruma bir de ön sevişme eklendiğinde süre değişiklik gösterebiliyor. Ön sevişme için bir süre belirtemiyoruz, çünkü ön sevişme durumu herkese göre çok farklılık gösterebilen bir durum.

Her şeyden önemlisi iyi bir cinsel birliktelik için çiftler birbirlerinin ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde devam etmeli ve süre kavramını ortadan kaldırarak birbirlerinde vücut bulmalılar.

Views:
405
Article Tags:
· ·
Article Categories:
Cinsel Yaşam

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir