Eski Sevgiliyi Unutmak

eski sevgiliyi unutma yolları

Eski Sevgiliyi Unutmak

Aşk her insanın için de hissettiği mutluluğu da hüznü de yaşatan duygudur. Bazen aşk olarak adlandırılan duygu insana dünyaları verecek kadar mutlu etse de bazen de hayatı zindan edecek kadar mutsuz eder. Karşılıklı olan ve yaşanan aşkın tadı bambaşka iken tek taraflı olarak nitelendirdiğimiz platonik aşkın insan da yaşattığı duygular hiç bir acıya benzemez. Ancak bir zaman sonra bireyler aşkının karşılıksız olduğunu kabullenerek hayatlarına devam ederler. Tabi ki gerçek hayatta ne yazık ki saplantılı aşık olarak adlandırılan ve giderek tehlikeli duyguları için de büyüten kişilere de rastlamak mümkündür. Aşk ilk başlarda karşılıklı olabilmek de beraber hayaller kurulan gelecek planı yapılan noktalara gelinebilmektedir. Ancak ne yazık ki çoğu aşkın sonu her zaman mutlu sonla bitmez. Şimdilerde sevgilim, aşkım, canım, her şeyim diye hitap edilen bireyler gelecekte eski sevgili sıfatını kazanabilir. Her insana bu durumun tepkisi çok farklı olmakta ve yaşananları kabullenme süresi bireye göre değişkenlik göstermektedir.

Eski Sevgili En Kolay Nasıl Unutulur

Bu sorunun binlerce klişe cevabı vardır. Yeni bir aşka yelken aç ya da kendini derslerine ver çok başarılı ol, kendin ol, arkadaşlarınla vakit geçir. Bunları deneyin başarısız olacaklar, başarısız kalacaklar.  Yeni biri size çok nadir eski sevgilinizi unutturur. Eğer eski sevgili çok sevilmişse ve beraber çok vakit geçirilmişse yeni sevgili de her zaman eski sevgilinin sevgisi aranır, beraber yapılan her şey de eski sevgili görülür. Arkadaşlar size günün belli saatlerin de eski sevgilinizi aşk acınızı unutturur. Ancak bu çok kısıtlı zaman da kalır. Yatağa yattığınız da yine eski sevgilinizi hayal eder ve acı çekersiniz. Bu nedenle yapılması gereken tek şey hayalleri değiştirmek yeni hayallere yelken açmaktır. Bunun da tek çözümü hayaller kurduracak yeni hedefler bulmaktır.

Eski sevgiliyi unutmanın klişe yolları;

  • Yeni sevgili bulmak
  • Arkadaşlarla vakit geçirmek
  • Olabildiğince yalnız kalmamak
  • Derslerine çalışmak
  • Eski sevgiliye dair ne varsa atmak

Eski Sevgiliyi Unutmak Ne Kadar Zaman Alır

 

Eski sevgiliyi unutmak bazen yıllar alır bazense günler. Hatta öyle ki saatler için de unutulan eski sevgililer bile vardır. Sevgiliyi unutma ölçütü beraber yapılan aktiviteler sevgilinin hayatınız da ne kadar yer kapladığı ve içiniz de ona karşı duyulan sevgidir. Eğer eski sevgiliden aldatılarak, ihanete uğrayarak ya da aşağılanarak ayrılanırsa kişinin içerisin de sevgi kalmayacak ya da oldukça az olacaktır. Sevgiliyi unutma süresini kısaltan en önemli faktör ayrılma biçimidir. Arkadaşça ayrılan sevgililerin birbirini unutma süresi oldukça fazladır. Bunun nedeni birbirlerinin hala iyi yönlerini görmeleri ve hala saygı duymalarıdır. Oysa kötü şekil de ayrılan sevgililer özellikle kalbi kırılan kişi sevse bile beyin olarak karşısındaki kişiyi kendine unutmaya zorlayacaktır.

 

Views:
807
Article Tags:
· ·
Article Categories:
Sağlık

Comments

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir