Eski Sevgiliyi Geri Kazanma

eski sevgiliyi geri kazanma yolları

Eski Sevgiliyi Geri Kazanma

Eski sevgiliyi geri kazanma psikolojisi neden ve nasıl ayrılma yaşandığını dahi unutturabilen bir süreçtir. Sebep yaralayıcı olsa da aramızdaki aşk her şeyi kapatır seremonisi aslında kendini kandırmaktır. Sevgili ile ayrılma sonrasında eğer ağır basan bazı gerekçeler varsa tekrar kazanmak için elbette ki bir şeyler yapılabilir. Bunlar gerek taktik, gerek kendinden ödün verme ya da huylarını değiştirme gerekse kabahatleri su yüzüne çıkarma şeklinde olabilir.

İlişki Neden Biter

Bir ilişkinin bitme nedenleri olarak kıskançlık, aldatma ve şiddet gösterilebilir. Bunlar önemli olanlarıdır, bir de çiftin birbirlerine karşı olan ilgi ve hoşgörünün yok olması da ilişki bitiminin sebebidir. Terk etmek ya da terk edilmek her ikisi de insanların başına gelebilecek bir durum olduğundan önemli olan kaybedilen ilişkiye bakış açısıdır.

 Sevgiliyi Geri Kazanmak İçin Neler Yapılmalı

Sevgiliyi yeniden kazanmak için her şeyden önce acele karar verip acele harekete geçmemek en güzelidir. Sevdiğiniz kişi ile tekrar bozulan ilişkiyi düzeltmek için karşılıklı oturup konuşabilirsiniz. Hatalar ve yanlışlar konuşulduğunda bazı şeyler düzelebilir. Tekrar kalp kazanmak olduğuna göre karşılıklı iletişim her şeyden önce önemli olan noktadır. Eğer karşıdan bu ışık alınamıyorsa zorlamanın alemi yoktur. Ayrılık sonrasında kadın ya da erkek olsun sevgili üzerine gidilmemelidir. Durmadan mesaj trafiği veya aramalarla yapılan sözlü tacizler kazanmak değil kaybetmenin üzerine bir kat daha atmak demektir.

Sevgiyi Daim Tutabilmek İçin Emek Harcayın

Kadın ya da erkek bir ilişkiye başlarken pozitif duygularla başlar. İlk el el tutuşma, ilk sinemaya gitme ,ilk öpüşme bu ilkler her zaman için özeldir. Ancak zamanla rutine bağlanan bir duruş sergilenmesi başlarsa uzaklaşma söz konusu olur. Bunun yaşanmaması için de sevgiyi sıcak tutmanın ufak ipuçları vardır. Mesela küçük sürprizler gibi, çantasından ya da cüzdanından çıkacak küçük bir not gibi. Bunlar sevgiyi ayakta tutabilmek adına sihirli yaklaşımlardır.

Eski sevgiliyi kazanmak yeniden denemek istendiğinde öncelik yapılması gereken kendi hataları da birebir irdelemektir. Mutlaka ki her ilişkide karşılıklı hatalar yapılır ve bu hatalar neticesinde yollar ayrılır. Bu durumda aynı hatayla yeni bir sorun yaşamamak adına yolun başındayken her şeyi gözden geçirmek en doğrusudur. İkinci denemelerde yapılması gereken en önemli nokta sanki bir yeni bir ilişki gibi yaklaşım sergilemektir. Yeni tanışılmış, yeni huylar öğrenilmeye başlanılmış, eskiye dair hiçbir konu gündeme gelmeden sıfırdan başlanılma hali yaşanmalıdır.

Views:
620
Article Tags:
· ·
Article Categories:
Genel

Comments

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir