Erkeklerin Memeye Düşkünlükleri

erkekler neden memeye düşkündür

Erkeklerin Memeye Düşkünlükleri

Başlık, söz konusu olduğunda hemen herkes cinsel içerikli düşünceler geçirir aklından. Gelin konuyu daha objektif ve detaylı bir biçimde ele alalım.

Erkeklerin Meme Düşkünlüğüne Kaynak Olan Faktörler

İnsan anne karnındayken cinsiyeti belli olmadan meme uçları oluşur bu sebeple her iki cinste de meme uçları cinsel uyarıcı niteliğindedir. Ama hepimiz biliyoruz ki kadınlarda memeler bu konuda daha ön plandadır. Kadınların memelerinin daha çıkık olmasının bir sebebi onların daha feminen görünmesini sağlamasıyla beraber onlardan cinsel uyaranın sayısını ve çeşitliliğini arttırmasını sağlamasıdır. Kadın meme uçları uyarıldığında oksitsin hormonu salgılar, bu hormon kadının sevgi temelli duygusal bağları kurmasını sağlar yani bir bebek annesinin memesini emdiğinde annede çocuğuyla daha derin ve özel bir bağ kurması için ortam hazırlar, buna istinaden cinsel ilişki esnasında meme ucu uyarılan bir kadında partnerine karşı aşk ve şehvet duyguları gelişir. En eski çağlarda, insanlar memeyi, doğurganlık şansını ilişkilendiren bir toplumsal düşünceye sahipti. Kadın memesi örtülüp gizlendikçe, insanın doğası gereği görmediğini merak etme duygusuyla ortaya çıkan bir istekle daha çok arzu edildi. Fakat günümüzde ilkel bazı kabilelerde kadın memesinin örtüşmediği giyim şekline bağlı olarak memenin bu noktadaki çekiciliğini daha arka plana atmasına sebep gösterilebilir. Meme bebeklerde de annedeki gibi bir bağlılığa kaynak olduğundan çocuğun bilinçaltına yatmış olan kadını kendine bağlama objesi olarak görülmekte ergenlik ve yetişkinlik çağındaki erkeklerde. Kadınlarda ergenlikte göze çarpan ilk yapılardan olduğu için memeler, erkeklerin gözünden ve ilgisinden kolay kolay kaçmamıştır.

Erkeklerin Meme Düşkünlüğünü Asıl Sebepleri

Memedeki uyarıcı noktaların sex esnasında çifti birbirine yakınlaştıran unsur olduğunu belirten bilim insanları cinsel arzuları daha önde olan erkeklerin bu denli meme ilgisini normal buluyor. Kimi insan tarafından erkeklerin meme ilgisini şekline, vücutta bulunduğu noktaya ve daha birçok esperisel nedene bağlasa da erkeklerin memeye olan yüksek ilgisi günümüzde artık kesin denecek ölçütte psikologlar ve araştırmacılar tarafından ortaya konmuştur. Zira memelerin erkeklerde ve kadınlarda ortak cinsel uyaran olduğu da açıkça biliniyor. Ama görüntü olarak yaratılış gereği kadınlarda daha belirgin olan memeler insanın duruşu ve sex yaparken ki pozisyonuyla da ilgili erkeklerin memelere olan düşkünlüğü. Memelilerin çoğunluğunun çok eşli olmasıyla birlikte cinsel ilişki esnasında bu canlıların yüz yüze durmasından farklı olarak yüzükoyun durması gibi diğer çok pozisyonda durması memeleri erkek tarafından yeterince ilgi gören bir faktör olarak göstermiyor. Sonuç itibariyle erkeklerin memeye olan düşkünlüğü insanların özel bir fizyolojik tasarımı olmasıyla birlikte insanın düşünen bir varlık olmasına bağlı paralel gelişen çeşitli nedenlere bağlıdır.

Views:
1279
Article Tags:
· ·
Article Categories:
Cinsellik

Comments

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir