Erkekler İçin Aşk Nedir?

erkekler için aşk nedir

Erkekler İçin Aşk Nedir?

Aşk, hem kadınlar hem de erkekler için dünyevi ama bir o kadar da insanlara yaşam sevinci aşılayan bir duygudur. Aşk, karşılıklı olduğunda mutluluk sebebi olan, dünyayı insanın gözünde farklı kılan bir duygudur. Bazı insanlar bazen platonik yani diğer adı ile tek taraflı aşık olurlar bu durum aşık olan kişi tarafından oldukça zordur.  Çünkü karşılığı olmayan sevgi insanı üzer ve aşk öyle bir şeydir ki; sevmeyen birisini sevmek ve ondan uzak kalmak zorunda olmak insanların duygusal yönden çöküş yaşamasına ortam hazırlayabilir. Aşk yaşayan kadın ve erkek açısından ise aşkın tarifi de hisleri de farklıdır. Dolayısıyla da kadın aşkı bambaşka yaşarken erkek tarafından aşk farklı yaşanabilir.

Erkekler için aşk kadınlar kadar anlam ifade etmese de erkek aşk kelimesinden birçok anlam çıkarabilir. Erkekler sert görünümlerinin yanı sıra duygusal canlılardır. Aşık olan adam, sevdiği kişiyi doğası gereği sahiplenmek ister ve onu kıskanır. Aşık olduğunda karşısında ki kişiyi severken istemeden de olsa zaman zaman sıkabilir.

Gerçek Aşk Erkek İçin Mutluluk Sebebidir

Her ne kadar aşk, kadın ve erkek tarafından aşk duygusunun farklı şekillere bürünmesi olarak ifade edilse de erkek de gerçekten sevdiği zaman aşkın olduğu bir ilişkide mutlu olmaktadır. Kadınlara göre erkekler aşkı daha soyut yaşarlar ve çoğu erkek sevdiği kadına duygularını ve sevgisini açık bir şekilde belli edemez ancak tabi ki erkekler arasında da nadir de olsa sevgisini gösteren erkekler vardır. Eğer bir erkek partnerine gerçekten aşık ise bu durumda iş değişir çünkü erkek gerçekten sevdiği kadına duygularını somut bir şekilde gösteremese de onun yanında mutlu olur ve aşık olduğu kadını mutlu etmek için çaba gösterir.

Özel Günler Erkekler İçin Önemli Olmayabilir

Gerçekten seven bir erkek her ne kadar sevdiği kadını mutlu etmeye çalışsa da erkeklerin hemen hemen hepsi için bir ilişkide özel günlerin kadınlar kadar çok önemi yoktur. Aşkın olduğu bir ilişkide kadınlar özel günler in ve ilişkinin ayrıntıları üzerinde fazlasıyla dururken erkekler ilişkilerinde ne kadar çok severlerse sevsinler ayrıntılara takılmazlar ve özel günleri de basit bir ayrıntı olarak görebilirler. Özel günleri gereksiz bir ayrıntı olarak gören erkekler kötü bir amaç gütmeseler de aslında hayatta daha önemli şeylerin olduğunu düşünerek bu ayrıntıları genelde atlarlar hatta özel günlere ait tarihleri dahi akıllarında tutma gereği görmezler.

 

Views:
631
Article Tags:
· ·
Article Categories:
Erkek Psikolojisi

Comments

  • Cok sevdigim bir soz var: ” Erkekler asksiz dogmazmis onlara ask sonradan unutturulurmus. ” tam simdi susup dusunme vakti aslinda kimler icin neler icin askin canini okuyoruz onu yok sayiyoruz…

    YumusakG 12 Aralık 2017 23:03 Cevapla

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir