Cinselliğe ilk adım; yeni başlayanlar için

cinselliğe ilk adım

Yaşınız geldi, artık kendinizi hazır hissediyorsanız. Sadeceerkekler.com.tr okurlarımıza özel cinselliğe ilk adımda bilmeniz gerekenleri sizler için derledik. Artık kulaktan duyma bilgilere gerek yok sadeceerkekler.com.tr var!

Cinselliğe ilk adım

Her şeyden önce kendimizi ve vücudumuzu bilmemiz gerekiyor. Genel olarak bakıldığında çoğunluk cinselliği porno izleyerek öğreniyor. Fakat her şey orada gördüğünüz gibi değil ne siz ne de sizin partneriniz. Kendinizi tanıdıkça daha çok zevk almaya ve partnerinizle güzel bir uyum yakalamaya yakınlaşacaksınız. Kendinizi tanımak için yardımcı olabilecek ilk adım mastürbasyon.

Cinsel ilişki yaşama zamanınız geldiğinde olabildiğince sakin olmanız ve o anın akışına kendinizi bırakmanız gerekiyor. İkinci adım olarak ” korunmak ” önemli! Korunmak hem cinsel yolla bulaşabilecek hastalıklardan hem de gebelik durumlarından korunmanıza yardımcı olacaktır.

Korunma yolları ;

  • Prezervatif
  • Gebelik önleyici haplar
  • Kadınlara takılan prezervatif
  • Geri çekme yöntemi
  • Spiraller
  • Gebelikten koruyucu iğneler

Sürtünme yoluyla cinsel ilişki

Sürtünme yoluyla hamile bırakmanız mümkün değil fakat yanlış bilinen bir şey var ise o da bakire olan birinin hamile kalamayacağı düşüncesidir. Bu düşünce yanlış bir düşüncedir. Bakire olan bir kişide hamile kalabilir çünkü kızlık zarının yapısı ince bir halka olduğu için spermler içeri sızabilir. Bu durum küçük bir ihtimalde olsa dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

Kadınlar boşalabilir mi?

Bizler erkek olarak rahatlıkla kendimizi tatmin edip rahatlayabiliyoruz. Cinsel birleşme sırasında da bizim durumumuz bu konuda biraz daha rahat oluyor diyebiliriz. Fakat genel araştırmalar gösteriyor ki kadınların %40’ı erkekler gibi rahat boşalabilmekte bazı araştırmalar ise G noktasına yapılan basınç sonucu kadınların daha rahat boşaldığını söylüyor. Bizde bu konuda biraz kendi yorumumuzu katmak ve söylemek istiyoruz ki ” Deneyin ve görün ” partnerinizle cinsel ilişkiniz sırasında bunu karşılıklı olarak deneyimleyebilirsiniz.

Seks sırasında ilginç sesler çıkabilir mi?

Partnerinizle ile yaşadığınız cinsel ilişki sırasında gayet rahat bir olmanız, ilişki durumundan aldığınız haz duygusunu arttıracaktır. Bu yüzden cinsel birleşme sırasında oluşabilecek sesler partnerinizi rahatsız etmeyecek seviyede olduğu sürece sıkıntı yaratmayacaktır.

Views:
473
Article Categories:
Cinsel Eğitim

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir