Cinsel ilişki sırasında orgazm olunca felç geçirdi

Lucide Allen - Orgazm

Lucinda Allen cinsel ilişkide felç kalan kadınİngiltere’de yaşayan Lucinda Allen isimli 43 yaşındaki kadın, orgazm sonrasında beyin kanaması geçirerek felç oldu.
İngiliz Mirror gazetesinin yayınladığı haberine göre; Stourbridge kasabasında yaşayan Lucinda Allen, cinsel ilişki sonrası baş ağrısı yaşamaya başladı.

Bu durumdan rahatsız olup hemen hastaneye kaldırılan talihsiz kadın, yapay komaya sokuldu. Doktorlar beyine yönelik baskıyı azaltmak için ‘kranyotomi’ye (beyne ulaşmak için kafatası kemiklerinin kesilmesi) başvurmak zorunda kaldılar

Bu üzücü olay yaşandığında hamile olan Lucida Allen, 6 gün sonra uyandırıldı ve bebeğinin zarar görmediğini öğrendi. Üç ay sonra ise (Kasım 2012) Marri adını verdiği bebeğini dünyaya getirdi.

‘BU BİR İŞARET OLABİLİR’

​Mirror gazetesine açıklama yapan Allen, “Hiç kimse orgazm sonrası baş ağrısı hakkında konuşmak istemiyor. Bu anlaşılabilir. Fakat ben bunun bir uyarı işareti olabileceği noktasında farkındalık yaratmak istiyorum” dedi.

Bu durum nedeniyle büyük bir parçasını, kariyerini, kız Marri’nin potansiyel kardeşlerini kaybettiğini anlatan İngiliz kadın Lucida Allen, toplamda beş kez felç geçirdi.

Doktorlar felçlerin damarlardaki konjenital anomaliden kaynaklandığını ve bu durumun da Allen’ın orgazm olduktan sonra baş ağrısı yaşamasına neden olduğunu düşünüyor.

Cinsel ilişki sonrası baş ağrılarının, omurilik sıvısının kafatasından omurgaya sızmasından kaynakladığı düşünülüyor. Bazı nörologlar ise cinsel aktivite bağlantılı baş ağrılarının eforla artan basınçtan kaynaklandığına inanıyor.

Views:
370
Article Tags:
· ·
Article Categories:
Cinsellik · Gündem

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir